Kolejny raz brak oznakownia prac w pasie drogowym

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 listopada 2021

Wczoraj (24.11.2021) strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące firmy, która wykonała przekop przez drogę na osiedlu Redykajny, uniemożliwiając kierowcom przejazd. Z przeprowadzonej kontroli wynikło, że wprawdzie firma posiadała niezbędne zezwolenia, ale w żaden sposób nie oznakowała terenu prac, tak jak zawarte to zostało w projekcie organizacji ruchu. Brak odpowiedniego oznakowania mógł dezorientować pieszych i kierowców. Kierownik prac został ukarany mandatem i zobowiązany do usunięcia nieprawidłowości.

Do kolejnej interwencji doszło dziś (25.11.2021) przy ul. Bydgoskiej. Ekipa prowadząca prace dokonała zajęcia całego chodnika, mimo że zgodnie z wydaną decyzją i projektem organizacji ruchu, część chodnika miała pozostać drożna, aby umożliwić pieszym poruszanie się. Niewywiązanie się z powyższych założeń zmuszało pieszych do wchodzenia na jezdnię w celu ominięcia przeszkody. W związku z powyższymi nieprawidłowościami kierownik prac ukarany został mandatem.

Prawidłowe oznakowanie, wyznaczanie miejsc przejść dla pieszych, to wszystko wpływa na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu, dlatego tego typu interwencje najczęściej kończą się mandatami karnymi lub skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-11-25
Data publikacji:2021-11-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kamil Sułkowski
Liczba odwiedzin:28